Jesenná chorvátska dovolenka za 70€

7. októbra 2017

Ešte počas leta sme sa s manželom a kamarátmi rozhodli, že si predĺžime slnečné obdobie a pôjdeme sa v polovici septembra pozrieť na päť dní do Chorvátska. Ukázalo sa, že napriek nepriaznivej predpovedi počasia, to bol veľmi dobrý nápad.

Apartmán som zarezervovala už niekoľko týždňov vopred a keďže sme chceli za málo peňazí veľa muziky, bola potrebná platba vopred. Ani ma nenapadlo nad tým váhať, však išlo o sumu 160€ pre 4 osoby, za to u nás na Slovensku ani wellness pobyt nekúpime. A tak som zaplatila.

Boli sme spokojní, ako dobre sme to vymysleli: slnko, more, leto v polke septembra, to bude paráda. Až na to, že predpoveď počasia na to mala trošku iný názor, a to 20°C a dážď. Priznám sa, keby apartmán nebol vopred zaplatený, asi to silno zvažujeme. Ale keďže zaplatený bol, zbalili sme veci a vyštartovali sme.

 

Deň prvý

Cesta z Bratislavy do Umagu trvala necelých sedem hodín. Vyrazili sme skoro ráno a dorazili sme na obed. Najedli sme sa, oddýchli po ceste a podvečer sme sa išli pozrieť na pláž. Na kúpanie to samozrejme nebolo, ale krajší pohľad ako tento, som už dávno nezažila.

 

Deň druhý

Keďže na apartmáne sme mali dobre vybavenú kuchynku, na raňajky sme sa obšťastnili palacinkami a iným dobrotami. Pred obedom sme sa nachystali a zbalili na prechádzku do mesta. S malou  dušičkou sme si pre istotu zobrali aj plavky, že veď keby náhodou….a oplatilo sa 🙂

 

Deň tretí

Predpoveď počasia na tretí deň bola naozaj nepriaznivá. Bolo nám jasné, že to neuhráme a tak sme hľadali alternatívy. O 200 km vedľa v talianskych Benátkach to už až tak beznádejne nevyzeralo, a tak sme si spravili menší výlet. Cesta autom trvala dve hodinky. Po príchode sme auto zaparkovali na záchytnom parkovisku a pešo sme prešli do centra mesta.

Benátky sú nádherné. Sú mestá kde musíte pekné miesta priam vyhľadávať. Zato v Benátkach je očarujúca takmer každá bezvýznamná ulička. Samozrejme krásne bolo aj hlavné námestie a plavba po hlavnom kanály.

 

Deň štvrtý

Predpoveď na štvrtý deň hlásila vysokú oblačnosť a dážď. Keď sme sa zobudili, tak veru aj pršalo, a tak sme začali plánovať ďalší výlet do neďalekej Puly. O hodinku nás však prekvapilo slniečko, a tak sme sa promptne (to bolo heslo našej dovolenky) pobalili a vybehli sme na pláž a pri bezoblačnej oblohe sme tam zotrvali celý deň.

 

Deň piaty

V posledný deň sa niesol v znamení cesty domov. V kľudovom režime sme sa naraňajkovali, zbalili všetky veci do auta a vyrazili sme. Po pár minútach sme si však uvedomili, že toto je vlastne (napriek predpovedi) asi najteplejší deň z nášho pobytu, tak sme sa odviezli ku pláži a hodinku sme sa ešte pred odchodom poopaľovali a zaplávali si.

Cesta späť na Slovensko šla hladko. Keďže manžel na to trošku dupol, stihli sme to do Bratislavy aj s jednou prestávkou za 6 hodín.

 

Záver

Vďaka Bohu, napriek počiatočnej neistote to bola perfektná dovolenka. Dúfam, že budúci rok budem môcť zažiť opäť niečo podobné 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *