Originálna peňaženka za pár centov

24. septembra 2017

Na to, aby ste si vyrobili originálnu peňaženku nepotrebujete ani veľa času, ani veľa peňazí. Ak chcete vedieť ako na to, pozrite si tento návod 🙂

 

Materiál

Na výrobu peňaženky budete potrebovať:

  • 2 druhy tenšej bavlnenej látky
  • výstuž alebo hrubší kúsok látky
  • nožnice
  • ihla a niť
  • ceruzka a tvrdý papier
  • suchý zips

 

Postup

Na tvrdý papier nakreslíme ľubovoľnú šablónu v tvare obdĺžnika, pričom kratšia strana obdĺžnika bude tvoriť šírku peňaženky a dlhšia strana je  trojnásobkom výšky peňaženky. Jednu z kratších strán obdĺžnika zastrihneme do tvaru poloblúka. Ak máte doma uhlomer, môžete si pomôcť ním, ak nie, nahradiť ho môžete napríklad malým tanierikom.

Vystrihnutú šablónu priložíme na tenkú látku, ktorú máme otočenú naopak a obkreslíme. Postup zopakujeme aj s druhou tenkou látkou. Látky vystrihneme, avšak nestriháme po čiare, ale približne 1 cm od čiary.

Látky spolu zošijeme jednoduchým stehom, ktorý vedieme presne po čiare. Krátku nezaoblenú stranu však zatiaľ nezošívame.

penazenka

Zo šablóny odstrihneme po dĺžke 4 mm z každej strany. Šablónu priložíme ku výstuži a obkreslíme. Výstuž vystrihneme presne po čiare.

penazenka

Zošité látky pretočíme a vložíme dovnútra výstuž. Krátku nezašitú stranu zašijeme ozdobným stehom. Zošité látky prehneme po dĺžke na tretiny a dve tretiny po bokoch zošijeme ozdobným stehom.

penazenka

Na záver prišijeme malý štvorček suchého zipsu a peňaženka je na svete. Páči sa vám? 🙂

penazenka

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *