Nebezpečné chia semienka

29. augusta 2017

Pred nejakým časom sme si s manželom spravili sladkú večeru – nakrájané ovocie preliate roztopenou horkou čokoládou do ktorej som pridala aj väčšie množstvo chia semienok. V tú noc sme nevedeli niekoľko hodín zaspať, a to sme obaja poriadni spachtoši.

Už sme si dokonca mysleli, či na nás niečo nelezie, ale okrem bezsennej noci sme nemali žiadne iné prejavy. Premýšľala som preto ďalej – nezjedli sme cez deň niečo pokazené? Niečo ťažké na žalúdok? Nie. Až po pár hodinách som si spomenula na to, že sme do ovocia, ktoré sme jedli pomerne tesne pred spaním pridali chia semienka, ktoré sú známe svojou energetickou výdatnosťou. S nádejou som otvorila internety a začala hľadať, či náhodou nezažil niekto niečo podobné. A okrem jedného článku, ktorý neodporúčal večernú konzumáciu chia, som nič moc nenašla. Tak si vravím, keď to nie je na internetoch, tak to bola asi skôr náhoda. A žila som si ďalej.

Až do včera. Kúpila som si v Tescu bagetu s chia semienkami (veľa, veľa chia). Na večeru sa mi samozrejme nechcelo nič variť a tak som sa pohostila na tejto bagetke. A bola to chyba! Síce som zaspala, ale celú noc som sa budila a mala som pocit, že skôr driemem než spím.

Každá minca má však dve strany a aj táto informácia, že chia fungujú, sa dá dobre využiť. Je fajn vedieť, že okrem kávy, čierneho a zeleného čaju mám aj iné možnosti, ako sa nabudiť. Odteraz si však dám veľký pozor na to, KEDY ich budem jesť 🙂

A čo vy, nestalo sa vám už tiež niečo podobné? Budem rada, ak sa o svoje skúsenosti podelíte v komentári 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *