5 vecí, ktoré si nezabudnite zbaliť k vode

28. júla 2017

Leto je v plnom prúde, a priznám sa, vodu a kúpanie mám fakt rada. Ak ste na tom podobne ako ja, využívate každú možnú príležitosť isť si trošku zaplávať a relaxovať pri vode. Na to, aby vaše letné zážitky boli stopercentné, nezabudnite si so sebou zbaliť týchto pár drobností:

 

1. Plachta alebo lehátko

Po práci si rada chodím oddýchnuť na naše mestské kúpalisko. Naposledy, keď som sa tam ocitla, všimla som si ľudí ležať na chlpatých dekách a miniatúrnych uteráčikoch. Bola som vtedy naozaj vďačná za moju veľkú bielu plachtu, ktorá skoro nič neváži, ale aj tak poskytuje potrebný komfort. Plachta sa veľmi dobre hodí aj na pieskové pláže.
Ak však idete k vode na dlhšie, oplatí sa pribaliť si aj skladacie lehátko alebo stoličku.

 

 

2. Nafukovací vankúšik

Ďalšia skvelá vecička bez ktorej k vode nechodím, je malý nafukovací vankúšik pod hlavu. Opäť, nič neváži a relax pri vode s ním naberá úplne iný rozmer.

Ten môj som kúpila na stránke aliexpres.com. Ak však máte doma nejakú starú deravú nafukovačku, odstrihnite vrchnú časť a máte to vybavené.

 

3. Fľaša

Pitný režim v lete samozrejme nemôže chýbať. Fľašu s vodou preto nosím skoro stále so sebou. A ak nie s vodou, tak aspoň prázdnu. Však na Slovensku máme pitnú vodu takmer všade, takže v prípade potreby stačí iba doplniť.

Ak sa chystáte k moru alebo ku jazeru, fľaša s čistou vodou sa vám môže zísť aj na opláchnutie tváre.

 

4. Dobrá kniha

Nevravím, občas dobre padne aj nejaký ten časopis. Skúsme sa ale posunúť o level vyššie a na pláži či kúpalisku radšej otvoriť kvalitnú knihu. Spojíme tak príjemné s užitočným a okrem oddychu sa aj niečo nové a zaujímavé naučíme.

 

5. Ochranný faktor

Dlho som si myslela, že v dnešnej dobe je používanie dostatočne vysokého ochranného faktora samozrejmosťou. Na kúpalisku som však začula rozhovor, v ktorom si jedna pani pochvaľovala olivový olej. Druhá zas na opaľovanie odporúčala olej Nubian s ochranným faktorom 6.

Takže ak sa nechodíte kúpať tak o siedmej večer, skúste si k vode pribaliť niečo účinnejšie. Vaša koža sa vám za to poďakuje 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *