Ako vyčistiť zaprášené plátenky za 15 sekúnd

21. júna 2017

Čierne plátenky patria medzi moje obľúbené topánky. Sú dosť elegantné na to, aby sa ku nim mohla nosiť kabelku, ale sú pohodlné aj na dlhšie nosenie a bez problémov zvládnu bicykel či kolobežku.  Mojím častým problémom je však to, že ich mám každú chvíľu zaprášené. Skúšala som už všeličo – vlhčené servítky, mokré handričky, v časoch zúfalstva som dokonca siahla po papierových obrúskoch. Niektoré pokusy boli relatívne úspešné, iné ani veľmi nie. Jednu vec však mali všetky tieto metódy spoločnú – čistenie trvalo na môj vkus až príliš dlho.

Pred pár mesiacmi som bola na jednej konferencii a v hotelovej izbe bola malá sada na čistenie topánok. Táto sada okrem iného obsahovala aj miniatúrnu čiernu hubku. Vyskúšala som suchou hubkou prebehnúť po ufúľaných topánkach a celkom ma prekvapilo, že po prašných šmuhoch zrazu nebolo ani stopy.

Keď som neskôr nad touto zázračnou hubkou rozmýšľala, uvedomila som si, že má podobnú štruktúru ako kuchynská hubka na riad. A tak som si doma pokus zopakovala. Vytiahla som zo šuflíka kuchynskú hubku, topánky som mäkkou stranou nasucho pretrela a plátenky vyzerali ako nové!

Od tohto dňa je pri čistení zaprášenej látkovej obuvi kuchynská hubka mojím verným pomocníkom. Hubku mám odloženú v botníku, a keď si to situácia vyžiada, do pätnástich sekúnd mám topánočky vyčistené a pripravené na ďalšie použitie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *