Ako premeniť starý nábytok na vkusné zariadenie balkóna

6. mája 2017

Náš balkónový nábytok dostal nový šat. Už dávnejšie som zrenovovala stoličky a keďže mi ostali zvyšky farby a balkónová skriňa potrebovala tiež nutne opravu, rozhodla som sa, že dielo dokončím a vytvorím tak celú sadu balkónového nábytku.

Keďže zo skrine opadávali kusy pôvodného náteru, bolo potrebné ju pred náterom poriadne prebrúsiť. Použila som na to malú vibračnú brúsku. Z prednej a bočných častí skrine bolo tiež potrebné pomocou skrutkovača dočasne odmontovať kovania.

Po odmontovaní týchto častí a očistení povrchu skrine od prachu, ktorý vznikol brúsením, som mohla začať natierať. Keďže skriňa bola pôvodne natretá dvoma rôznymi farbami, rozhodla som sa tento štýl zachovať, avšak farby som naniesla inverzne.

Dvierka som natrela bledosivou a rám tmavošedou farbou. Vzhľadom na veľkosť plochy a rozdiel vo farebnosti pôvodného a nového náteru bolo potrebné farbu naniesť v troch vrstvách. Po uschnutí posledného náteru som primontovala kovania a skriňa bola hotová.

Posledným kusom nábytku, ktorý si pýtal nový šat, bol náš balkónový stolík. Nebol na tom síce až tak zle ako ostatné kusy nábytku, avšak zub času a ostrého slniečka sa podpísali aj na ňom a vyblednuté časti bolo potrebné nejako oživiť.

Keďže stolík bol z matného materiálu a neodlupovali sa z neho kusy pôvodného náteru, brúsenie v tomto prípade nebolo potrebné. Dôkladne som ho zbavila nečistôt a natrela bledosivou farbou, taktiež v troch vrstvách.

Takto vznikla kompletná sada balkónového nábytku, ktorá nám bude dúfam slúžiť ešte dlhé roky. Pôvodne som k sivej farbe bola trošku skeptická. Ukázalo sa však, že do prašného prostredia je oveľa vhodnejšia než iné odtiene a dokáže dôvtipne zamaskovať nejaké tie zrnká prachu, ktorým sa na balkónoch a terasách nevyhneme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *