Dvadsaťminútová čína nielen pre vegetariánov

1. mája 2017

Keď varím, tak varím rýchlo. Po ôsmych hodinách v práci sa mi nechce stáť nad sporákom ďalšiu hodinu, a tak sa snažím vymýšľať recepty, ktoré mi umožnia tento čas okresať na minimum. O jeden takýto recept by som sa dnes s vami rada podelila.

Dalo by sa povedať, že pripraviť toto jedlo je tak ľahké, že to vlastne ani recept nie je. Môžeme to teda nazvať postupom na prípravu obstojnej číny, ktorá chutí lepšie než z čínskeho vyžieraku a pripravíte ju za dvadsať minút. Naozaj. Neklamem. 20 minút.

Už ste hladní? Tak poďme na to 🙂

 

Budeme potrebovať:

 

  • 1 balík čínskych rezancov (400g alebo 500g balenie)
  • 2 balíky čínskej mrazenej zeleniny (cca 400g balenie) – ja ju kupujem v Lidli a som s ňou veľmi spokojná
  • 4 strúčiky cesnaku
  • sójová omáčka
  • soľ
  • kari korenie
  • ďalšie koreniny (podľa chuti)

 

Postup

Cestoviny dáme uvariť do vody so štipkou kari korenia a soli.  Zeleninu opražíme vo woku (dĺžka prípravy závisí od druhu zeleniny, riaďte sa pokynmi na zadnej strane obalu). Do zeleniny pridáme pretlačený cesnak a dostatočné množstvo sójovej omáčky.

Keď sa cestoviny dovaria, precedíme ich a krátko vo woku opražíme spolu so zeleninou. Osolíme a dokoreníme podľa chuti.

Množstvo

Uvedené množstvo je buď pre väčšiu rodinu, alebo pre lenivých ľudí, ktorí navaria raz za dva dni a potom to jedia až kým sa im to neminie (to som ja s mojím manželom). Každopádne, ak chcete pripraviť 2-3 porcie, takvám postačí jeden balík mrazenej zeleniny a 1/2 balíka rezancov.

Vylepšenia

Toto superľahké jedlo ponúka vďaka svojej jednoduchosti veľa možností na vylepšenie. Hodili by sa k nemu napríklad na rezančeky nakrájané kuracie prsia, jarná cibuľka, pór, čili, klíčky, extra bambus alebo judášovo ucho.

Prajem dobrú chuť a ak sa rozhodnete tento „recept“ vyskúšať, nezabudnite sa podeliť o vaše dojmy 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *