Minidovolenka v Izraeli za 240€

25. marca 2017

Keď počujete slovo Izrael, prvé čo vás napadne bude pravdepodobne pútne miesto (alebo vojna 😀 ). My sme to však s manželom poňali trošku ináč a boli sme sa v Izraeli, konkrétne v Ejláte, už po druhýkrát zrelaxovať.

Náš výlet síce trval iba 5 dní, za tento čas sme však stihli všetko čo sme chceli – zohriali sme sa a poriadne sme si oddýchli. Do karát nám tento rok zahralo aj to, že v zimnom období (od novembra do marca) začala lietať na priamej linke Bratislava – Ejlát nízkonákladová spoločnosť Ryanair. Vďaka tomu sme ušetrili kopu času a peňazí, pretože sme nemuseli cestovať na letisko do Poľska alebo Maďarska.

Ako to už býva, na dobrú cenu letenky si treba vedieť počkať. A tak sme čakali a sliedili, kým sa objaví nejaká zaujímavá ponuka. Trošku sme zariskovali a letenky sme kupovali na dvakrát. Prvé sme kúpili letenky do Ejlátu, a to za 22€ / kus. Spiatočné boli v tom čase dosť drahé, tak sme pár týždňov počkali a keď cena klesla, kúpili sme ich za 43€ / kus.

Pri bookovaní ubytovania sme sa poučili zo skúsenosti z predchádzajúceho roka a zarezervovali sme si ubytovanie, ktoré malo k dispozícii dobre vybavenú kuchyňu. Reštaurácie sú totiž v Ejláte veľmi drahé, za večeru pre dvoch zaplatíte kľudne aj 50€. O niečo lepšie sú na tom fastfoody, avšak najvýhodnejší spôsob, ako sa v Izraeli prestravovať je jednoznačne vlastná kuchyňa.

Ejlát je najjužnejšie mesto Izraela a leží na pobreží Červeného mora. Pláže sú štrkovo pieskové a voda v mori je pomerne teplá aj v zimnom období.Na prelome februára a marca mala voda teplotu 23°C, čo sa nám dosť hodilo, pretože sme veľa plávali a šnorchlovali.

Ak ste zvyknutí na dovolenky v Chorvátsku a Taliansku, tak vás určite milo prekvapí bohatý podmorský svet. Najkrajšie koralové pláže sú v blízkosti egyptských hraníc. Dá sa tam dostať taxíkom, alebo vás tam za pár drobných odvezie aj ejlátska MHD-čka.

Okrem šnorchlovania sa môžete ísť v Ejláte pozrieť aj na delfíny, exotické vtáky alebo hrajúcu fontánu. Pre tých, ktorí by si Izrael bez návštevy Jeruzalema alebo Mŕtveho mora nevedeli predstaviť, sú k dispozícii fakultatívne výlety od rôznych spoločností, ktoré sa dajú zakúpiť online alebo aj priamo v Ejláte.

 

A na záver, aby ste verili, že si nevymýšľam, tu je súhrn výdavkov za jednu osobu:

  • spiatočná letenka: 65€
  • transfer z letiska a na letisko: 18€
  • ubytovanie: 110€
  • strava: 45€
  • SPOLU: 238€

Takže neviem ako vy, ale ja by som si tento zážitok budúci rok určite rada zopakovala 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *