Renovacia stoliciek

Ako lacno zrenovovať ošúchané stoličky

9. februára 2017

Poveternostné podmienky rokmi urobili svoje. Balkónové stoličky nutne potrebovali nový šat a tak som začala premýšľať, ako by sa to dalo čo najjednoduchšie zrealizovať. Ukázalo sa, že takáto prerábka nie je vôbec zložitá. Potrebovala som k tomu iba:

  • farbu na kov/drevo,
  • štetec,
  • malú brúsku.

Prvým krokom bolo zbrúsenie starého povrchu. Keďže stoličky boli naozaj veľmi zničené a odlupovali sa z nich kusy pôvodného náteru, bola som nútená použiť „silnejší kaliber“, a to malú brúsku na drevo.

Ak váš nábytok nie je v tak katastrofálnom stave ako ten môj, dobre poslúži aj obyčajný brúsny papier alebo odstraňovač starých náterov. Ak sa chystáte natierať dobre priľnavý povrch, môžete brúsenie vynechať úplne.

Ďalším krokom bolo natieranie. Použila som pri ňom stredne široký štetec a sivú farbu na kov/drevo. Takáto farba sa dá kúpiť približne za 6 eur. Keďže na stoličku som minula menej než štvrtinu plechovky, výsledná cena za renováciu jednej stoličky bola iba 1,50 eura. Stoličky som natierala dvoma vrstvami a farbu som neriedila.

Po štyroch hodinách práce sa potvrdilo, že takáto renovácia nábytku naozaj nebola náročná a výsledok, myslím si, stál za to. Veď posúďte sami.

Diskusia

  1. Anna píše:

    Krásna práca mna čaká renovácia všetkého nábytku v dome nebudem nič nové kupovať je to dom po rodičoch len keby som našla niekoho kto mi s tým pomôže ….

  2. Romana píše:

    Držím palce pri prerábke. Je to super pocit, keď sa z niečoho starého a nevzhľadného podarí vyrobiť obľúbený kus nábytku 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *