Vyrobte si vlastnú ekotašku. Šetrí peňaženku aj prírodu

7. februára 2017

Šetriť treba. A to nielen našu peňaženku, ale aj prírodu. Podľa organizácie Envi-pak priemerný Slovák ročne spotrebuje až 466 kusov jednorazových igelitových tašiek. Pri cene 10 centov za igelitku môže takto štvorčlenná rodina každý rok minúť až 180 eur. Nebolo by lepšie kúpiť si za tieto peniažky namiesto kopy plastu radšej niečo lepšie?

Riešenie tohto problému pritom nie je vôbec zložité. Stačí začať používať ekotašky. Na trhu je dostupná veľká škála, od decentných a nenápadných až po extravagantné kúsky, ktoré poslúžia aj ako módny doplnok.

Vlastná ekotaška

Ak radi tvoríte a máte doma nejaké staré tričko, môžete si podľa tohto jednoduchého návodu vyrobiť svoju vlastnú ekotašku.

Budete na to potrebovať:

  • nožnice,
  • väčšie tričko,
  • fixku,
  • väčší okrúhly predmet.

Tričko obrátime naruby a pomocou fixky a okrúhleho predmetu nakreslíme oblúky okolo otvoru na hlavu a rukávov. Následne vystrihneme.

Spodnú časť trička skrátime na požadovanú dĺžku a na konci trička nastriháme strapce s dĺžkou 5 centimetrov a šírkou 1 centimeter.

Protiľahlé strapce zviažeme dvojitým uzlom. Aby sme docielili kompaktný vzhľad a zabránili vzniku dier na spodnej časti tašky, zviažeme dvojitým uzlom aj susediace strapce.

Tričko opäť prevrátime na druhú stranu a originálna ekotaška je na svete.

Takúto tašku možno používať aj na iné účely ako nákup potravín. Pri správnej voľbe farieb a materiálu si takýmto spôsobom môžete vyrobiť aj štýlovú plážovú tašku, ktorá svojím praktickým tvarom a originálnym vzhľadom zahanbí všetky kupované.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *